Nauczycielem być…

Kasztany, kolorowe liście, jarzębina, babie lato- to symbole, które większość z nas może ujrzeć już zza okna, które większość z nas kojarzy z przemijającym latem. Większość, bo nie wszyscy jesteśmy nauczycielami. Nauczyciel te oznaki jesieni interpretuje jako zapowiedź jego święta- Dnia Edukacji Narodowej.

 

Dzisiaj…
„Pozwólcie sobie być szczęśliwymi”- tymi słowy Pan Dyrektor przywitał wszystkich na części artystycznej i złożył życzenia nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.  Jak wiadomo, w naszej szkole tradycją stała się pierwsza przemowa każdego kolejnego przewodniczącego samorządu uczniowskiego podczas Dnia Edukacji Narodowej. Jest to swoista mowa inauguracyjna kolejnych rządów. Nowy przewodniczący- Maciej Tomaszewski złożył wszystkim życzenia i zaprezentował swój „gabinet”(swoją drogą gratulujemy Maćkowi zwycięstwa w wyborach).

… nagrody za siódme poty …

Następnie nadszedł czas na wręczenie nagród dla nauczycieli. W tym roku szczególnie wyróżniony został Andrzej Sarnicki, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za swoją pracę dydaktyczną. Równie ważną nagrodę z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty otrzymała Katarzyna Danecka. Nagrody starosty powiatu jarosławskiego trafiły w ręce nauczycieli wychowania fizycznego- Doroty Szewczyk, Magdaleny Szewczyk oraz Janusza Jankowskiego. Natomiast nagrody przyznawane przez Pana Dyrektora otrzymali następujący nauczyciele: Wioletta Kamińska, Maria Kulikowska, Beata Szczygieł, Elżbieta Łambucka, Roman Ślusarz, Jacek Sało, Wojciech Zakrzewski, Paweł Szymski, Wojciech Lesiak, Beata Mazur, Elżbieta Bańkowska, oraz Wioletta Pak. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

… to czekoladki…
Po rozdaniu zasłużonych nagród przyszedł czas na część artystyczną. Rozpoczęła się ona od złożenia życzeń nauczycielom. Cytat, który chyba wszystkim zapadł w pamięć, to słowa Forrest`a Gump`a: „Bo życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz”. Życzenia od uczniów nawiązywały do życia słodkiego i równie zaskakującego jak pudełko czekoladek. Scena auli, przystrojona w jesienne, melancholijne barwy stała się na kilka chwil estradą. Widzowie mieli okazję posłuchać takich przebojów, jak np. „Małe tęsknoty” czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

… i kwiaty.
Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim za przybycie, a uczniowie obdarowali nauczycieli pięknymi wrzosami. Oby ich zapał do pracy kwitł wraz z tymi kwiatami.

Em. Zet.

GALERIA

Dodaj komentarz