Rajd Absolwenta

Działające w naszej szkole Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I L.O. im Mikołaja Kopernika w dniach 11-12.07. 2013r. było organizatorem pierwszej edycji Rajdu Absolwenta.

 

 


Impreza turystyczna odbyła się na terenie Roztocza Środkowego z udziałem absolwentów rocznika 2012 klasy: d oraz h, rocznika 2011 klasa h jak i  nauczycieli naszej szkoły  z Panem Dyrektorem na czele.

1.07.2013r. godzina 7:32, to historyczny moment rozpoczęcia I Rajdu, kiedy to z Jarosławia wyrusza  pociąg relacji Jarosław- Zamość, my oczywiście wysiadamy w Suścu. To właśnie tutaj mieści się nasza baza noclegowa, do której z dwora PKP docieramy bardzo szybko. Po szybkim przebraniu i dołączeniu do grupy Pana Dyrektora wyruszamy z Ośrodka Wypoczynkowego „Roztoczanka” w kierunku miejscowości Paary, gdzie rozpoczynamy spływ kajakowy niezwykle urokliwą rzeką Tanew, który kończymy w Rebizantach. Zwieńczeniem spływu było wspólne spotkanie przy ognisku.


Drugi dzień oczywiście rozpoczeliśmy śniadaniem, a zaraz po nim piesza wyprawa na jeden z najpiękniejszych szlaków Roztocza, wytyczony krawędzią Roztocza Środkowego i Równiny Biłgorajskiej przez Rezerwat Przyrody „Nad Tanwią”. Cały niebieski szlak liczący 17 km pokonaliśmy w czasie około czterech godzin.


Usatysfakcjonowani i rządni kolejnego wyjazdu, wszyscy uczestnicy Rajdu, szczęśliwie dotarli do Jarosławia przed godziną 20. Kolejna wspólna wycieczka dopiero za rok, jednak już dzisiaj zapraszamy wszystkich absolwentów zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu wśród społeczności „Kopernika” na przyszłoroczny Rajd Absolwenta.

 

Dodaj komentarz