Beata Tadla i Jarosław Kret w Koperniku

To dobrze, że walczymy ze stereotypami, których w naszym życiu zbyt wiele… Przywieźli nam wiosnę i miłość – powiedział Dyrektor naszego liceum, Pan Zbigniew Tabor – witając naszych Gości: Beatę Tadlę i Jarosława Kreta, którzy tego dnia (11.04) gościli u nas z racji odbywających się już IX Jarosławskich Potyczek Ortograficznych.

Jak co roku, tradycyjnie kiedy odbywa się dyktando w Jarosławiu, gościmy znanych i cenionych dziennikarzy w naszej szkole. Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem barwnych opowieści Jarosława Kreta o swoich podróżach po świecie. Nasz Gość pokazując piękne zdjęcia przyrody i zwierząt ze swadą turysty – gawędziarza przytaczał niesamowite, także dowcipne historie ze swoich wędrówek po świecie. Sporo mówił o Madagaskarze, który odwiedził kilkakrotnie i o którym niebawem ukarze się książka. Udało nam się odkryć nowe oblicze Jarosława w Jarosławiu – jak sam żartował. Wszak to nie tylko uśmiechnięty i sympatyczny Pan od pogody – ale przede wszystkim podróżnik o olbrzymiej wiedzy o świecie. I tak udało nam się przełamać kolejny stereotyp.     

Po krótkiej przerwie nasi mili Goście poświęcili nam czas, aby porozmawiać o tabloidyzacji mediów. Także o manipulacji dziennikarskiej. Rzeczywistość bowiem dostarcza nam ostatnio zbyt wiele przykładów nierzetelności, nieprawdy i manipulacji. Spotkanie było bardzo udane, padały spontaniczne pytania i nieoczekiwane odpowiedzi.

Parę minut po godzinie 16 rozpoczęło się dyktando, które uroczyście odczytała Beata Tadla, Mistrzyni Mowy Polskiej, obecnie dziennikarka TVP. Nasi uczniowie pod czujnym okiem prof. Danuty Matusz zadbali o znakomitą oprawę artystyczną. Były wiersze o poloniście i polonistce, były wzruszające piosenki i „Pan Cogito” oraz wywiad z naszymi Gośćmi. W przygotowanie imprezy zaangażowali się: Ada Gamrat, Paulina Szkoła, Bartek Wład, Przemek Puzio, Ola Czajkowska, Ania Dąbkowska oraz Marcin Stęchły. Atmosferę podczas potyczek urozmaicił także przeuroczy prof. Ożóg, który jak co roku swoim wykładem oraz niebywałą charyzmą rozbawił zebranych do łez. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, szczególnie naszej uczennicy – Gabrysi Bury, która zajęła II miejsce.

 

Kohelet

Dodaj komentarz