Szansa na łatwiejszy start w dorosłe życie

5 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja, która wyłoni uczniów objętych innowacyjnym programem CEMS Chance 4.0 (miejsce i termin: Warszawa, 8-11 maja 2013). Jest to 4-dniowy cykl warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Organizatorzy stawiają sobie za cel wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją i zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym każdy uczestnik będzie miał możliwość zbadania własnych predyspozycji zawodowych oraz wzięcia udziału w warsztatach dotyczących planowania przyszłości i projektowania ścieżki kariery. Warto wspomnieć, że w poprzednich trzech edycjach udział wzięło w sumie ok. 100 przedstawicieli klas III gimnazjum oraz klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.

W harmonogramie 4. edycji zostały również ujęte zajęcia poświęcone zasadom savoir-vivre’u i tańcowi towarzyskiemu. Gośćmi podczas projektu będą m.in. Dorota Wellman i Zofia Noceti-Klepacka.

Prócz interesującego programu dużą zaletą projektu jest jego ogólnopolski charakter – możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami z niemalże wszystkich województw dla niejednego ucznia okaże się niesamowitym przeżyciem. Uczestnicy nawiążą także kontakt ze studentami SGH, którzy w przyszłości nadal będą służyć im radą, przede wszystkim w kwestii wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Udział w CEMS Chance 4.0 jest nieodpłatny.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ligi Odpowiedzialnego Biznesu i Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Szczegółowe informacje o projekcie wraz z formularzem rekrutacyjnym i regulaminem znajdują się na stronie www.cemschance.pl. Termin zgłoszeń mija 17 kwietnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone 23 kwietnia.

Bliższych informacji na temat projektu udziela pan Tomasz Lewandowski.

Serdecznie zapraszamy!