Szansa na łatwiejszy start w dorosłe życie

5 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja, która wyłoni uczniów objętych innowacyjnym programem CEMS Chance 4.0 (miejsce i termin: Warszawa, 8-11 maja 2013). Jest to 4-dniowy cykl warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Organizatorzy stawiają sobie za cel wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją i zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym każdy uczestnik będzie miał możliwość zbadania własnych predyspozycji zawodowych oraz wzięcia udziału w warsztatach dotyczących planowania przyszłości i projektowania ścieżki kariery. Warto wspomnieć, że w poprzednich trzech edycjach udział wzięło w sumie ok. 100 przedstawicieli klas III gimnazjum oraz klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.

W harmonogramie 4. edycji zostały również ujęte zajęcia poświęcone zasadom savoir-vivre’u i tańcowi towarzyskiemu. Gośćmi podczas projektu będą m.in. Dorota Wellman i Zofia Noceti-Klepacka.

Prócz interesującego programu dużą zaletą projektu jest jego ogólnopolski charakter – możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami z niemalże wszystkich województw dla niejednego ucznia okaże się niesamowitym przeżyciem. Uczestnicy nawiążą także kontakt ze studentami SGH, którzy w przyszłości nadal będą służyć im radą, przede wszystkim w kwestii wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Udział w CEMS Chance 4.0 jest nieodpłatny.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ligi Odpowiedzialnego Biznesu i Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Szczegółowe informacje o projekcie wraz z formularzem rekrutacyjnym i regulaminem znajdują się na stronie www.cemschance.pl. Termin zgłoszeń mija 17 kwietnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone 23 kwietnia.

Bliższych informacji na temat projektu udziela pan Tomasz Lewandowski.

Serdecznie zapraszamy!
 

Dodaj komentarz