VIII edycja konkursu o Unii Europejskiej

W środę 20 marca odbył się w naszej szkole finał VIII edycji ” Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej z elementami wiedzy o społeczeństwie” –  dla gimnazjalistów powiatu jarosławskiego. Konkurs ten jest przygotowywany przez działający przy naszej szkole Klub Europejski „EUROKOP ” pod czujnym okiem p. Elżbiety Łambuckiej i p. Stanisławy Nowowiejskiej. Patronat nad konkursem pełni Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które jest fundatorem nagród.

W tegorocznej edycji wzięło udział 23 uczestników z 8 szkół powiatu. Gimnazjaliści rozpoczęli konkurs od napisania testu składającego się z 30 pytań. Po zakończeniu testu zwiedzili szkołę , a ich przewodnikiem był Dyrektor naszego Liceum. W tym czasie komisja konkursowa pracowała  bardzo intensywnie sprawdzając testy by wyłonić finałową ósemkę. W finale gimnazjaliści musieli wykazać się refleksem i wiedzą z kategorii: postać, państwo czy też organy Unii Europejskiej.

Zwycięzcami VIII edycji zostali:
I miejsce – Mikołaj Różalski  – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu
II miejsce – Maciej Tomaszewski – Zespół Szkół w Pawłosiowie
III miejsce – Marcela Chudzik – Zespół Szkół w Szówsku
pozostali finaliści:
Piotr Ciesielski – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu
Gabriela Kochanowicz, Aleksandra Gołąb, Magdalena Wojtuś – Zespół Szkół
w Szówsku
Kamil Koniuszy – Gimnazjum w Rokietnicy

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy,  a nauczycielom, opiekunom gimnazjalistów, bardzo dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie uczniów.
Do zobaczenia za rok!!!
 

 

Dodaj komentarz