XIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny

Zakończył się etap rejonowy XIII PKM im. prof. Franciszka Leji organizowanego pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ten etap swoim zasięgiem obejmował uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów : jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego a odbywa sie już od trzynastu lat w murach naszej szkoły. Nasze liceum było reprezentowane przez czternastu uczniów , którzy osiągnęli najlepsze wyniki w etapie powiatowym. Wyróżniamy Pawła Waltera i Huberta Osetka, którzy zajęli wówczas pierwsze lokaty ( obaj z klas akademickich ).
Tym razem po ocenie niełatwych zadań okazało się , że najlepiej z naszych licealistów pokazali się :
Paweł Walter  ( II h )- I miejsce ( max punktów )
Alicja Kida (II g ) – III miejsce
Patrycja Tomas ( I f ) -IV miejsce
Krystian Suchy ( II h ) – V miejsce
Alicja Marcinkiewicz ( I h ) – V miejsce
Pieczko Maciej ( I f ) – V miejsce
Słabicki Dawid ( II h ) – VI miejsce
Osetek Hubert ( I h ) – VI miejsce.
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. O zakwalifikowaniu do finału wojewódzkiego zadecyduje Komisja Głowna PKM w Rzeszowie.

Dodaj komentarz