Konkurs „Golgota Wschodu. Losy Polaków na nieludzkiej ziemi.” – rozstrzygnięty!

          W czwartek, 14.03.2013 roku w auli naszej szkołyj odbył się powiatowy konkurs pt. „Golgota Wschodu. Losy Polaków na nieludzkiej ziemi” dla młodzieży gimnazjalnej. Dotyczył on mordu katyńskiego z 1940 roku.  Trzeba przyznać, że gimnazjaliści nie zawiedli.

 

 

          O godzinie 9.00 Pan Dyrektor Zbigniew Tabor powitał uczniów, podziękował za przybycie oraz życzył powodzenia.  Zmagania rozpoczął test złożony z 6 pytań, po nim do ustnego finału zakwalifikowało się 6 osób. Finaliści odpowiadali na pytania przed komisją w składzie: Pani Joanna Szczepanek, Pani Magdalena Sało oraz Pan Andrzej Sarnicki. Pytania nie należały do łatwych, ale młodzież poradziła sobie z nimi bez problemu.

          Pierwsze miejsce zajęła Marlena Fudała z gimnazjum SS Niepokalanek, drugie Karolina Pich z gimnazjum w Pruchniku oraz trzecie Michał Ziemba, gimnazjum w Pawłosiowie. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Maziarz z gimnazjum w Radymnie, Adrianna Sowińska z gimnazjum w Pruchniku i Paweł Gdyk, gimnazjum SS. Niepokalanek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  Nie zabrakło również małego poczęstunku, a licealiści z klasy humanistycznej przygotowali piękny spektakl dotyczący rocznicy katyńskiej, pod czujnym okiem Pani Joanny Szczepanek.

 

Autor: Mateusz Błaszczyk

Dodaj komentarz