CEMS Chance

W dniach 6-8 grudnia 2012 roku w Warszawie odbył się projekt CEMS Chance organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej. W projekcie brali udział uczniowie III klasy gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zakwalifikowałam się do niego( jako jedyna przedstawicielka Podkarpacia) wypełniając ankietę dostępną na stronie internetowej tego projektu.

Projekt zakładał udział w warsztatach o różnej tematyce. Mnie osobiście do gustu przypadły warsztaty o stypendiach i studiach zagranicznych. Jednak największe wrażenie wywarł na mnie kurs dotyczący obsługi pakietu Microsoft Office, a dokładniej Worda. Organizatorzy każdego dnia starali się pokazać nam że jesteśmy wyjątkowi i mamy szansę w przyszłości zrobić coś wielkiego. 

Bardzo podobały sie nam panele motywacyjne, które podczas warsztatów odbyły się dwa razy. W pierwszym panelu motywacyjnym o swoim życiu opowiadali Marcin Dobrowolski, Nina Kowalewska-Motlik i Michał Borowik, ludzie, którzy w swoim życiu osiągnęli już sukces. Drugi panel motywacyjny to spotkanie ze sportowcami – Aleksandrą Sochą i Jakubem Przygońskim . Bardzo ciekawe były także zajęcia dotyczące autoprezentacji i planowania ścieżki kariery, jednak na końcu wszyscy
stwierdziliśmy, że trzeba je trochę ulepszyć.

Organizatorzy starali się pokazać nam dobre strony studiowania właśnie na SGH. Dużo rozmawialiśmy z nimi o studiach jak i naszych planach na przyszłość. W Warszawie poznałam wielu wspaniałych ludzi w podobnym wieku. Również z nimi prowadziliśmy rozmowy odnośnie naszych planów czy marzeń oraz wymienialiśmy się spostrzeżeniami odnośnie naszej ścieżki życiowej.

Bardzo mile wspominam czas spędzony w Warszawie. Zaczęłam dostrzegać wiele wcześniej spychanych gdzieś w kąt spraw i przede wszystkim zaczęłam wierzyć, że mogę zrobić wszystko i osiągnąć to, o czym marzę.

Kamila Dominik

Dodaj komentarz