IT Grudzień

8 grudnia kolejny wyjazd na warsztaty na uczelni WSIiZ . Znacznie zimniej niż poprzednio, ale stawiliśmy się wszyscy rano na parkingu pełni zapału do pracy.

 

Pięknie położony kompleks uczelni powitał nas zimowymi widokami jak z bajki: pagórki i drzewa pokryte śniegiem, obrazy malowane mrozem na szklanych ścianach uczelni.

Tak jak poprzednio, rozdzieliliśmy się na dwie grupy: jedna poszła na zajęcia z fotografii, a druga na grafikę 3D.

Zajęcia prowadzili mgr Aleksandra Anzelm i mgr Łukasz Bis.

Pracę rozpoczęliśmy od poznania opcji programu 3D Max, pracowaliśmy na bryłach prymitywnych potocznie i zwodniczo zwanych prymitywami układając z nich przeróżne formy, wykładowca pokazał nam jak załamywać i zniekształcać prymitywy. Poznaliśmy również kilka innych programów do tworzenia animacji 3D.Pan mgr Łukasz Bis bierze udział w tworzeniu trójwymiarowej mapy podkarpackich muzeów.

Po trzech godzinach zajęć przerwa obiadowa w „Karczmie pod sosnami”.

Kolejny blok to zajęcia z prawdziwą pasjonatką fotografii w Sali, której wyposażenie i możliwości techniczne spowodowały u nas lekki zawrót głowy. Wyposażenie w aparaty cyfrowe i poinstruowani jak robić zdjęcia dobre wkroczyliśmy do akcji. Pozowaliśmy sobie nawzajem przebierając się, zmieniając dekoracje i używając różnych dostępnych gadżetów, które sprawiły, że zdjęcia były ciekawsze. Następnie nauczyliśmy się wielu praktycznych tricków z użyciem Photoshopa. Efekty naszych prac i tym razem można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce IT.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do MacDonald’a, dzięki naszemu koledze Sebastianowi, któremu udało się ubłagać naszą panią profesor. Potem wszystkim zrobiło się sennie a część z nas naprawdę zasnęła. Wróciliśmy do Jarosławia po godzinie 18, wyspani i już ciekawi następnych warsztatów.

Kamil Bielecki

 

Dodaj komentarz