Dzień chemiczny

7 grudnia w naszej szkole po raz kolejny mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach chemicznych przygotowanych przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.

Dzień chemiczny dla poszczególnych klas rozpoczął się pokazem w auli szkolnej. Prowadzący wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Uczniowie z ogromna chęcią i radością włączali się w bardzo ciekawe doświadczenia, którym towarzyszył dreszczyk emocji i niesamowity humor. Młodym chemikom najbardziej podobały się doświadczenia z ogniem. 

Po zakończonym pokazie odbyły się warsztaty praktyczne. Uczniowie samodzielnie mogli wykonywać polecenia prowadzących, co pogłębiało ich wiedzę i zainteresowanie chemią. Badane były między innymi reakcje metali z zasadą, palność różnych związków organicznych, szybkość zachodzenia reakcji i zjawiska temu towarzyszące. Porównane zostały także kwasowości niektórych produktów spożywczych. Przez całe warsztaty na twarzach uczniów można było zauważyć uśmiech i zafascynowanie.

Niestety czas płynie bardzo szybko i już po chwili szkoła musiała się pożegnać z niezmiernie przyjaznymi chemikami z Torunia. 

Mamy nadzieję, że uda się zorganizować w naszym liceum jeszcze nie jeden taki dzień 

 

Justyna Marczewska, Anna Szramik

Dodaj komentarz