IT Listopad

10 listopada – nasz pierwszy wyjazd do Kielnarowej, gdzie znajduje się siedziba Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Otuleni poranną mgłą wyjechaliśmy o 7 rano umilając sobie drogę piosenkami ze specjalnie na ten dzień przygotowanego klasowego śpiewnika.

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 8.30 w olbrzymim , nowoczesnym budynku uczelni malowniczo położonej na wzniesieniu, z którego roztaczają się piękne widoki . Pracowaliśmy w dwóch grupach , a zajęcia odbywały się w dwóch trzygodzinnych blokach, które prowadzili na zmianę dr inżynier Wiesław Paja i mgr Krzysztof Bundyra.

Pierwszy blok to grafika wektorowa z wykorzystaniem programu Adobe Illustrator. Poznając praktycznie różne opcje programu wykonywaliśmy nasze prace – rysunki, wprowadzanie tekstu, nakładanie gradientów i wiele innych, Nasz wykładowca pokazał nam prace swoich studentów, m.in. kobietę narysowaną wyłącznie tekstem. Poznane opcje wykorzystaliśmy w rysowaniu komiksu.

Po krótkiej przerwie obiadowej wróciliśmy na zajęcia.

Kolejny trzygodzinny blok to grafika rastrowa. Wykorzystywaliśmy Photoshopa do stworzenia głębina obrazie oraz obróbki zdjęć. Tworzyliśmy również obiekty trójwymiarowe, a także plakat promujący film. Dostaliśmy wiele praktycznych wskazówek i źródeł , z których możemy korzystać pracując samodzielnie w domu.

Po skończonych zajęciach o 16.30 wyruszyliśmy do domu, zmęczeni, ale bogatsi w nowe umiejętności, doświadczenia i niecierpliwie wyczekujący następnych warsztatów.

Efekty naszych prac można zobaczyć na stronie szkoły , w zakładce klasa IT.

Kamil Bielecki

 

Dodaj komentarz