XI Koncert Mikołajkowy

Już po raz jedenasty mieliśmy okazję zobaczyć uczniów naszej szkoły, zaangażowanych w charytatywny Koncert Mikołajkowy, który w tym roku odbył się 5 grudnia. O godzinie 10.00 cała sala była już pełna – znak, że występ należało zacząć.

W role konferansjerów wcielili się Ada Gamrat oraz Karol Gajdziński. Publiczność miała okazję wysłuchać wielu świątecznych piosenek, dzięki którym udzielił się wszystkim klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Jako pierwszy zaprezentował się Przemek Puzio z piosenką ‘Na ziemi jest o niebo lepiej’.  Utworem, który prawdziwie rozruszał publiczność, okazała się kultowa piosenka Mariah Carey ‘All I want for Christmas is you’, wykonana przez Anię Dąbkowską. Zaś ‘Całą noc padał śnieg’, a także `Lecą płatki’, zaśpiewały Dagmara Moskwa i Monika Czarny. Kolejnym utworem była piosenka ‘Kto wie’, wykonana przez Pauline Szkołę. Urozmaiceniem okazał się mini-koncert trębaczy.

Nie tylko nasze liceum zaangażowało się w przedstawienie. Pomogły nam także dzieci ze świetlicy środowiskowej, wystawiając krótki spektakl zatytułowany ‘Pilny list do św. Mikołaja’, nagrodzony gromkimi brawami.

Pod koniec koncertu przyszedł czas na skecz w wykonaniu niezastąpionego trio szkolnych kabareciarzy: Maćka Czechowskiego, Jakuba Juchy i Aleksandra Makarskiego. Podsumowaniem całego występu był utwór pt. ‘Tryumfy’ w wersji jazzowej, wykonany przez wszystkich uczestników.

 

Bambi & Adi

Dodaj komentarz