„…Ja wiem com dla Polski uczynił…”

 

W dniach 8 i 12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 94. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy II c oraz kilkoro uczniów z innych klas przygotowali krótki program artystyczny pod przewodnictwem profesora Andrzeja Sarnickiego. W szczególną postać marszałka Piłsudskiego wcielił się absolwent naszej szkoły – Andrzej Kuca. Jego osoba wzbudzała dużą sympatię wśród odbiorców. Każda klasa miała okazję obejrzeć występ, który skłaniał do refleksji na temat tego, jakimi Polakami powinni być młodzi ludzie.

Spektakl artyści zaprezentowali również w Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia. Na miejscu zostali ciepło przyjęci. Program wywoływał emocje szczególnie wśród starszych widzów, którzy włączali się do śpiewu razem z solistami. 

Mamy nadzieję, że tym programem przypomnieliśmy jak ważną wartością jest wolność i niepodległość Ojczyzny.

 

 

Dodaj komentarz