Pomagają najzdolniejszym

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest organizacją pożytku publicznego działającą od ponad 30 lat. Przez jego program przeszło już ponad 5000 młodych utalentowanych Polaków. Dziś to znakomici młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze… zmieniają świat na lepsze.

W tym roku szkolnym Zarząd Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zdecydował o przyjęciu 523 zdolnych uczennic i uczniów z całej Polski. W tej grupie są Młodzi Naukowcy (341), Młodzi Muzycy (134), Młodzi Plastycy (36) oraz Młodzi Tancerze (12).
Do tego wspaniałego grona zakwalifikowano także uczniów z naszego liceum. Są to: Konrad Żygadło i Gabriela Bury.
Do tej pory z pomocy Funduszu skorzystały następujące osoby z naszej szkoły: Dariusz Pukas, Oskar Kochman, Michał Pyś, Aleksandra Nieprzecka, Przemysław Wątroba, Rafał Wątroba oraz Alicja Kida.  Podstawowym kryterium przyjęcia pod opiekę Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są wyniki całorocznej pracy w zakresie zainteresowań. Opieka Funduszu trwa maksymalnie do matury.

Pomoc, którą oferuje program Funduszu jest nietypowa. Nie jest to program, w którym można coś „dostać” (np. comiesięczne stypendium), tylko program, w którym  uczestnicy mogą sami zdobyć cenne umiejętności i wiedzę. Fundusz stwarza ku temu jak najlepsze warunki, organizując warsztaty, obozy, spotkania i seminaria. Wszyscy prowadzący zajęcia to pasjonaci nauki, którzy chętnie dzielą się wiedzą i cenią sobie kontakt z młodymi ludźmi, ale o tym co uczestnik wyniesie z zajęć decyduje przede wszystkim jego postawa, zaangażowanie i aktywność. 

Udział w programie jest więc ogromną szansą – nie tylko wyróżnieniem i nagrodą, ale zachętą i pomocą w samodzielnej pracy.

Konradowi i Gabrysi gratulujemy i życzymy owocnych spotkań ze światem nauki. 

Katarzyna Trynkiewicz

Dodaj komentarz