„Z zaproszenia na pewno skorzystamy”

Autorka dwóch wybitnych książek- „Najbardziej lubił wtorki” oraz „Wybrałam życie”, reporterka i prezenterka TVN24, dwukrotna laureatka nagrody Dziennikarzy Małopolski, ale przede wszystkim wspaniała kobieta. Brygida Grysiak, bo to o niej mowa, zawitała w skromne progi naszej szkoły, 3 października b.r.

We wtorek promowała w Rzeszowie swoją nową książkę, a już w środę rano, pojawiła się w naszej szkole na spotkaniu z klasami dziennikarskimi. Przyjechała do nas, bo jak sama przyznała, darzy naszą szkołę specjalnym sentymentem.
Zebrani w auli przywitaliśmy ją gromkimi brawami. Wywołaliśmy tym skromny śmiech na jej twarzy. Warsztaty rozpoczęła od cytatu „Destination is the beginning of the journey”. Motyw ten przyświecał nam przez całe spotkanie z reporterką. Rozmawialiśmy z nią o ciężkiej pracy reportera. O tym, jak ważne są pewne zasady w życiu dziennikarza, wspominała swoje początki w redakcji, mówiliśmy o tworzeniu własnego dzieła i o naszych pomysłach. Pani Brygida wpajała nam, że „pracujemy dla widza, któremu wszystko opowiadamy takim tonem, jakbyśmy zdawali relację swoim bliskim”. Wszystkich rozweseliły anegdoty z redakcji, z których jasno płynął przekaz, że trzeba dobrze żyć ze swoim operatorem. Na koniec  przeprowadziła z nami ćwiczenie, podczas którego tworzyliśmy szkice naszego reportażu.
Spotkanie zakończyło się brawami oraz przekazaniem na ręce naszego gościa skromnego upominku. Warsztaty były niesamowitym doświadczeniem dla klasy I, która nigdy wcześniej nie miała okazji sprawdzić się w roli reportera przed obliczem zawodowca tegoż fachu.
Podczas warsztatów pani  Brygida zaprosiła nas do swojej redakcji w Warszawie. I już wiemy, że z zaproszenia na pewno skorzystamy:)
 

Dodaj komentarz