Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej z elementami wiedzy o społeczeństwie

W czwartek 29 marca odbył się w naszej szkole finał VII edycji ” Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej z elementami wiedzy o społeczeństwie” –  dla gimnazjalistów powiatu jarosławskiego. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, które jest fundatorem nagród dla zwycięzców konkursu. Jest on przygotowywany przez działający przy naszej szkole klub europejski „EUROKOP ” pod czujnym okiem prof. Stanisławy Nowowiejskiej i prof. Elżbiety Łambuckiej. W tegorocznej edycji wzięło udział 25 uczestników z 10 szkół powiatu. Gimnazjaliści rozpoczęli konkurs od napisania testu, po czym nastąpiła chwila relaksu kiedy mogli wraz ze swoimi opiekunami rozmarzyć się i wysłuchać piosenek francuskich w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W tym czasie komisja konkursowa pracowała bardzo intensywnie sprawdzając testy by wyłonić finałową ósemkę.

W finale gimnazjaliści musieli wykazać się refleksem i wiedzą z kategorii: postać, państwo, organy Unii Europejskiej czy prawa i obowiązki w Unii.

Zwycięzcami VII edycji zostali:

Mikołaj Różalski  I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu

Robert Knap  II miejsce – Zespół Szkół w Wiązownicy

Ewa Hanula  III miejsce – Zespół Szkół w Szówsku

Finaliści: 

Karol Zierkiewicz – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu

Maciej Tomaszewski – Zespół Szkół w Pawłosiowie

Kamila Dominik, Izabela Woźny, Ewelina Habel – Zespół Szkół w Szówsku

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!              

Dodaj komentarz