Finał Meridian Mathematics Competition

Dnia 6 marca 2012 roku przedstawiciele klas akademickich Edyta Boryło, Katarzyna Podgórna, Dariusz Kątnik, Przemysław Wątroba oraz Rafał Wątroba wzięli udział w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego Meridian Mathematics Competition, który odbył się w Krakowie.

O godzinie 5.30, wraz z opiekunem panią mgr Katarzyną Trynkiewicz, spotkaliśmy się na jarosławskim dworcu PKP i udaliśmy się w podróż. W drodze na konkurs w ramach rozgrzewki zajęliśmy się analizowaniem zadań z poprzednich edycji. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9.30 i udaliśmy się do Centrum Kongresowego UR, gdzie o 11 miał się odbyć konkurs. Składał się on z 30 pytań i trwał 120 minut. Niektórych nieco zaskoczyło, że karty odpowiedzi należy wypełniać ołówkami. Test był jednokrotnego wyboru, ale za błędne odpowiedzi były odejmowane punkty. Zdziwiło nas kilka zadań, np. pytanie o bok okręgu :). Po ukończeniu konkursu i opuszczeniu auli szybko porównaliśmy swoje odpowiedzi i biegiem wyruszyliśmy na pociąg – odjechał kilka minut po 13. Po 17 byliśmy w Rzeszowie. Stamtąd wróciliśmy busem do Jarosławia. Do domów dotarliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Teraz czekamy na wyniki konkursu, które ukażą się 5 kwietnia. 

W tym czasie gdy my rozwiązywaliśmy nasze testowe pytania, uczeń pierwszej klasy akademickiej Paweł Walter zmagał się z matematycznymi problemami w internetowym finale II Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno – Matematycznej. Teraz Paweł czeka z niecierpliwością na wyniki.

[nggallery id=67]

Dodaj komentarz