Dużo o Koperniku w Koperniku

Już po raz kolejny uczniowie klas pierwszych stanęli do rywalizacji z zakresu wiedzy o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika. Wstrzymał on Słońce i ruszył Ziemię, a w jakie obroty wprawił dzisiejszych uczestników konkursu?

Zgodnie z tradycją szkoły, turniej organizują ubiegłoroczni laureaci. Karolina Bębenek, Regina Wysocka i Przemek Wątroba (pod opieką prof. Małgorzaty Sało) wywiązali się ze swojego zadania, jak przystało. Może tylko raz, czy dwa tablica interaktywna nie chciała współpracować, ale nikt, w tak przyjemniej atmosferze, nie miał nikomu tego za złe. J

Przed ogłoszeniem wyników zgromadzona widownia miała także szansę sprawdzić swoją wiedzę. W specjalnie przygotowanym programie Paulina Duma z klasy 2i, w roli Ewy Drzyzgi, przepytywała uczniów z ciekawostek dotyczących znanego astronoma. Tym, którym udało się poprawnie odpowiedzieć na pytanie, upiekło się nawet na osłodę, po pierniku w czekoladzie! 

Pierwsze dwa miejsca podium zdominowała płeć piękna z klasy 1a. Na najwyższej pozycji uplasowała się Paulina Blajer, a zaraz za nią Magdalena Rakoczy. Trzecie miejsce natomiast zajął Dawid Rzepka z klasy 1h.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz