Dziennikarska znowu w akcji

Klasa dziennikarska nie spoczywa na laurach. Dlatego też ochoczo i z determinacją przez cały ubiegły piątek (24.02.2012) tworzyła newsy pod profesjonalnym okiem gościa specjalnego- Artura Michniewicza, dziennikarza TVP.

To właśnie on poprowadził krótki, ale jakże ciekawy wykład na temat dziennikarstwa telewizyjnego. Z tej lekcji dowiedzieliśmy się m.in. jakich błędów powinniśmy unikać przy tworzeniu wiadomości. Wykładzik ten jednak był tylko wstępem do prawdziwej pracy i wyzwania, jakie nas czekało. Tym razem skupiliśmy się na sztuce pisania dobrego, zwięzłego newsa, w czym pomogły nam przygotowane przez pana Artura Michniewicza materiały, wcześniejsze zajęcia w Warszawie i oczywiście najważniejsze ćwiczenia praktyczne. Przy tworzeniu newsów niektórzy wykazali się dużą inwencją twórczą, co zostało pochwalone przez naszego gościa. To zmobilizowało nas do dalszego pisania i rozwijania się w tym kierunku.

Dzięki panu Arturowi Michniewiczowi wiemy, że 22 sekundy to bardzo dużo czasu, który często w zupełności wystarcza na przekazanie istotnych dla widzów i słuchaczy informacji.

Po trzygodzinnych ćwiczeniach praktycznych za naszą namową i prośbą pan Artur Michniewicz podzielił się z nami swoim doświadczeniem, jakie nabył podczas pobytu w Gruzji. Zdjęcia i opowiadania szczegółowo będzie można zobaczyć i przeczytać w książce jego autorstwa, która już niebawem ukarze się w księgarniach.

Jak zawsze na wszystkich warsztatach, tak też bez wątpienia i na tych nie obyło się bez dobrej zabawy i miłej atmosfery, jaką staraliśmy się stworzyć, angażując się w całe spotkanie.

Na koniec wręczono kwiaty, a także skierowano słowa podziękowania dla prowadzącego warsztaty. Ostatnim, tradycyjnym już punktem wszystkich zajęć, było złożenie oficjalnego podpisu przez dziennikarza przy logo TVP1 na ścianie w naszej klasie. 

Jeszcze raz dziękujemy i już od dzisiaj z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnych warsztatów. 

 

Dodaj komentarz