Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Już po raz trzeci, w pierwszy weekend listopada (4-6.11.2011), Rzeszów stał się mekką polskich globtroterów. Wszyscy miłośnicy podroży, spragnieni opowieści z najodleglejszych zakątków świata,  mogli spotkać się podczas Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego (www.kalejdoskoppodrozniczy.pl), który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury. 

Jak co roku do Rzeszowa zawitali goście z całej Polski, których największą pasją jest odkrywanie piękna i tajemnic naszej planety. Chetnie dzielili się z uczestnikami festiwalu swoimi opowieściami, doświadczeniami, a przede wszystkim obrazami zatrzymanymi w kadrze aparatów fotograficznych i kamer. 

Również w tym roku członkowie SKKT-PTTTK wraz  opiekunem Koła prof. A. Bajanem mieli zaszczyt wziąć udział w bloku szkolnym obecnej edycji PKP, gdzie z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu Krzysztofa Skoka  oraz Mikołaja Gołachowskiego.

Krzysztof Skok jest studentem z Gdańska, który samotnie odbył podróż rowerem  trwającą 148 dni z Sopotu na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie  w 2008 r. natomiast Mikołaj Golachowski  jest przyrodnikiem i podróżnikiem. Ma za sobą wiele wypraw na Polską Stację Antarktyczną im. H. Arctowskiego, w tym dwie zimujące (ostatnio zimował jako kierownik stacji w latach 2007-2008). Od kilku lat pracuje też jako przewodnik turystyczny i wykładowca na statkach wożących ekspedycje w polarne krańce Ziemi. Prezentowane slajdy były zapisem jego wizyt w Antarktyce i na subantarktycznych wyspach, gdzie przyroda jest wciąż w dużej mierze nietknięta przez człowieka, a zwierzęta nie odczuwają lęku.

Dodaj komentarz