Solidarni

Święty Mikołaj to postać bezsprzecznie kojarząca się nam z magią świąt, górą upominków i ciepłym: „hoł-hoł-hoł-hoł”. Mamy dzień, szkoły, kościoły, ulice, a nawet fundacje pod patronatem Biskupa z Myry.

Fundacja Świętego Mikołaja powstała, aby mądrze wspierać rodzinne domy dziecka, zdolną młodzież z ubogich rodzin, samotne matki. Jednym z pomysłów tej organizacji społecznej jest akcja „Solidarni”. Jest to program stypendialny, mający na celu zbiórkę pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Fundatorami są głównie absolwenci danej szkoły, którzy swoim szlachetnym gestem dają jej obecnym uczniom niezwykle ważną szansę – na dalszą edukację i spełnienie marzeń. Program posiada licznych ambasadorów, m.in.: Artura Andrusa, Annę Dereszowska, Edytę Jungowską, Roberta Korzeniowskiego, Katarzynę Dowbor, Piotra Kraśko, Rafała Królikowskiego i innych.

Taką szansę otrzymała Judyta Osmyk z II „e”. O tym co dało jej to stypendium mówi:

„Przede wszystkim mam świadomość, że ucząc się dobrze i poświęcając swój czas na działania społeczne mogę starać się o stypendia a co się z tym wiąże o własny rozwój, co daje mi potencjał na przyszłość. Stypendium pozwoliło mi na zakup dodatkowych książek, które są mi pomocne w nauce, w szkole i domu. Ułatwia mi samorealizacje, pozwala na determinację w dążeniu do celu, spełniania swoich marzeń, bogaceniu się w doświadczenia. Pozwala spełnić mi się jako harcerka (drużynowa 13 PDHK). Rozwijać swoje zainteresowania związane z historią mojej Małej Ojczyzny. Jeżeli prawdą jest, że czas to pieniądz, to stypendium daje mi zdecydowanie lepsze warunki do dysponowania swoim czasem.”

Może nie każdy z nas ma możliwość, tak jak nasz ulubiony staruszek, występować w reklamie Coca-Coli, ale z pewnością wszyscy potrafimy podarować komuś cos, dzięki czemu odmieni się jego zycie. I wcale nie potrzeba do tego czerwonego wdzianka czy bialej brody.

Wszyscy przyszli Mikołajowie mogą zostawiać swoje prezenty na koncie ogólnym programu: Fundacja Świętego Mikołaja Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno

Konto ogólne:

56 1090 0004 9149 9999 9999 9999

Tytułem:

Darowizna na stypendia.

 

Lub wesprzeć uczniów naszej szkoły wybierając ją z katalogu strony internetowej fundacji: http://solidarni.org.pl

Możesz im pomóc rozwinąć skrzydła! Wpłać na stypendia i daj im niezwykle ważną szansę – na dalszą edukację i lepszą przyszłość.

 

Dziękujemy !

Dodaj komentarz