Z Jarosławia w świat….

 

Z Jarosławia w świat….

3 listopada 2011 roku o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły brali udział w doskonałej lekcji motywacji do pracy i nauki. W roli nauczyciela zaprezentował się absolwent naszej szkoły  Pan Maciej Bersetecki. Przedstawił nam swoją drogę z Jarosławia do Brukseli. Z ucznia naszego liceum do pracownika w Dyrekcji ds. Wspólnego Rynku Komisji Europejskiej.

Prezentacją multimedialną przedstawił idee programu „Powrót do szkoły”. Namawiał do rozwijania swoich zdolności, do nauki języków, do poznawania innych kultur. Do wzięcie udziału w Erasmusie. W Comeniusie . Do wybrania lepszego życia.

Pochwalił pomysł powstania w naszej szkole klasy o profilu dziennikarsko-dyplomatycznym, a także z entuzjazmem zareagował na propozycję nawiązania stałej współpracy.

Miejmy nadzieje, że to spotkanie zaprocentuje. I że za kilkanaście lat, któryś z teraźniejszych uczniów będzie stał z mikrofonem w ręku w auli szkolnej i odpowiadał na pytania młodych biol-chemików, mat-fizyków czy przyszłych humanistów.

Dodaj komentarz