Tydzień Edukacji Globalnej

                          
Od 12 do 20 listopada po raz kolejny obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Działaj dla świata.”

 

 


Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę prowadzenia edukacji  o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania. Inicjatywy Tygodnia mają przyczynić się do pobudzenia aktywności ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać globalne współzależności, a także konkretne możliwości zaangażowania  i uświadomić im w tym kontekście odpowiedzialność za własne działania.
Jak co roku skupiamy się na wybranych aspektach edukacji globalnej. Tym razem proponujemy przyjrzeć się szeroko rozumianej konsumpcji i podjąć działania na rzecz społecznej i środowiskowej odpowiedzialności w skali globalnej.
Więc jeśli zadajesz sobie pytanie: „ale co ja mogę zrobić?” „jak ja mogę działać dla świata? – podpowiadamy: wybory konsumenckie, które podejmujesz codziennie to jeden  z najważniejszych instrumentów Twojego oddziaływania na środowisko naturalne, a poprzez nie na jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń, w Polsce i na drugim końcu świata.
Podejmijmy więc w tym roku działania, które pomogą nam zrozumieć nasz wpływ, wpływ naszych codziennych decyzji, oraz kształtować nasze nawyki tak, aby minimalizować negatywne skutki konsumpcji i zużycia zasobów naturalnych.

Co mogę zrobić?
1.Zapraszamy do udziału w quizie przygotowanym przez krakowskie biuro Polskiej Akcji Humanitarnej(z którą nasza szkoła współpracuje od kilku lat): SHOP – PATRZ! – dowiedz się jakim jesteś konsumentem” dostępnym na http://www.etyczne.pl/quiz, z którego dowiesz się więcej o sobie jako konsumencie a także,  jak poprzez wybory produktów, które kupujesz na co dzień możesz wpływać na otaczający Cię świat w sposób zrównoważony, etyczny, odpowiedzialny i pozytywny. Możesz wygrać kosz z produktami przyjaznymi środowisku i pochodzącymi ze sprawiedliwego handlu. 
2. http://Wyślij list, aby przekonać Mattela do udziału w „okrągłym stole przemysłu zabawkarskiego” i spotkania z chińskimi działaczami na rzecz obrony praw człowieka >>
3. Aby dowiedzieć się więcej o odpowiedzialnej konsumpcji oraz edukacji globalnej zapraszamy na http://www.teg.edu.pl ,  http://www.pah.org.pl .

Dodaj komentarz