Pierwsze warsztaty klas akademickich

W dniu 8go października po długim, wakacyjnym odpoczynku powróciliśmy w mury tak dobrze znanej nam uczelni rzeszowskiej. Tęsknota drugoklasistów przeplatała się z zaciekawieniem i wahaniem pierwszej klasy akademickiej, którzy uczelnię odwiedzili po raz pierwszy. Długo by tu wspominać, lecz na wykłady nadszedł czas.

Pierwszoklasiści, przez starszych kolegów po przyjacielsku zwani Juniorami, przygodę na Uniwersytecie rozpoczęli fizyką. Wykład, jak i materiały przedstawił dr Grzegorz Tomaka, dobrze znany z poprzednich wizyt w Rzeszowie. Wiedza uczniów o laserach półprzewodnikowych wzrosła z szybkością światła… laserowego. Wiemy już co to jest laser, skąd pochodzi jego nazwa, znamy również jego wady i zalety. Dr Grzegorz Tomaka połączył efektywność fizyki z zawiłością medycyny. Po obejrzeniu dwóch materiałów filmowych jesteśmy w stanie szczegółowo opisać usuwanie komórek nowotworowych, a także pochwalić się swoim zasobem informacji na temat DNA.
Natomiast Pan dr Andrzej Gębarowski  otworzył oczy pierwszoklasistom na piękno i nieskazitelność koła w geometrii. Druga klasa akademicka po wspólnym wspominaniu poprzednich zajęć z dr Andrzejem Gębarowskim wkroczyła na dalsze tory poznawania świata figur i ich zasad. Każdy z nas powrócił do domu z pełniejszym bagażem wiedzy. Teraz z niecierpliwością oczekujemy następnych spotkań z tak wybitnymi ludźmi, ale również przygotowujemy się do odwiedzenia stolicy naszego państwa, aby tam poszerzać horyzonty swojego umysłu.

[nggallery id=60]

Dodaj komentarz