Szkoła odkrywców talentów

Niewątpliwie z tym stwierdzeniem mogą zgodzić się wszyscy profesorowie naszej szkoły. W mniejszym lub większym stopniu posiada go przynajmniej połowa naszej społeczności szkolnej. Czasami trzeba go odkryć i oszlifować niczym diament, ponieważ nie każdy ma w sobie na tyle odwagi, by pokazać go światu.
Dzięki rozporządzeniu pani minister Hall o tym, że rok 2011 jest rokiem odkrywania talentów mogliśmy się przekonać, ile osób tak naprawdę go posiada. 21 marca – w dniu szukania ludzi utalentowanych zobaczyliśmy to na własne oczy. Od wspaniałych wokalistów, poprzez tancerzy, aż do ludzi uzdolnionych naukowo. W tym dniu nasza szkoła aż wrzała od nowo odkrytych diamentów! Oprócz wysokiego poziomu nauki, I LO w Jarosławiu może pochwalić się sukcesami na polu artystycznym. Zacznijmy od wokalistów których głos, miejmy nadzieję stanie się furtką do sukcesu. Próbują swoich sił w konkursach zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i regionalnym. Nie sposób nie wymienić tu Daniela Lipca – laureata jarosławskiej edycji Masz Talent, Gabrieli Gamracy, Dagmary Moskwy, Moniki Trojnar  i Aleksandry Raczyńskiej. Zasługami, których nie można pominąć mogą pochwalić się również tancerze – Tymoteusz Tracz, Michał Grzeszczak, Artur Leśniowski, Klaudia Mach, Aleksandra Strzałka, Tomasz Wołoszyn, którzy osiągają sukcesy ciężko pracując. Nietypowym, ale równie istotnym talentem zaimponował nam Konrad Żygadło – finalista XXXIX Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego od wielu lat znajdują się wśród laureatów, finalistów lub osób wyróżnionych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub konkursów. Możemy pochwalić się też sukcesami naszych absolwentów, które sprawiają, że czujemy się jeszcze bardziej dumni, że chodziliśmy z nimi do tej samej szkoły. Z samych tegorocznych absolwentów wyróżniamy Joannę Świt – laureatkę Olimpiady Języka Angielskiego, Sebastiana Koralewicza- finalistę XXIX Olimpiady Języka Łacińskiego Dariusza Pukasa – finalistę LXII Olimpiady Matematycznej, Piotra Kozakiewicza – finalistę Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w zakresie matematyki oraz Wojciecha Zeńko – wyróżnionego w X Ogólnopolskim Turnieju Reportażu.

Zauważają to nie tylko osoby z naszej zbiorowości szkolnej, dlatego od 15 czerwca na murach naszej szkoły można podziwiać tablicę, na której widnieje napis SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW. Przy odsłonięciu byli obecni pani Zofia Karwańska – etatowy członek zarządu powiatu jarosławskiego oraz pan Bartłomiej Kordas – Naczelnik Wydziału Oświaty wraz z panem Dyrektorem naszej szkoły – Zbigniewem Taborem.

Czekamy na kolejne odkrycia i dalsze sukcesy naszych uczniów.

[nggallery id=55]

Dodaj komentarz