Nanotechnologia bez barier

          Kolejny wyjazd na Uniwersytet Rzeszowski okazał się dla nas ogromnym zaskoczeniem. Jak zawsze rozpoczęliśmy od dwugodzinnych zajęć na pracowni fizycznej, które wzbogaciły nas o wiele nowych doświadczeń. Dokonywanie pomiarów oraz badanie własności pola magnetycznego uświadomiło nam jak szeroko rozumianym pojęciem jest „fizyka”.

            Następnie udaliśmy się do sali, gdzie dr Grzegorz Tomaka zademonstrował nam działanie Nanoeducatora. Dowiedzieliśmy się od podstaw jak działa ten niezwykły mikroskop. Okazało się, że powierzchnia płyty CD nie jest wcale tak równa, jak nam się wydawało.

            Matematyka tego dnia wyglądała nieco inaczej niż zwykle. Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem studentów uniwersytetu. Zaskoczył nas widok nożyczek, które, jak się później okazało, były wstępem do wykładu, podczas którego zajmowaliśmy się tworzeniem różnych figur geometrycznych za pomocą jak najmniejszej liczby cięć. Ponadto poszerzyliśmy swoją wiedzę odnośnie, znanego nam, twierdzenia Pitagorasa. Już wiemy, że jest ono właściwe nie tylko dla kwadratów, ale też dla innych figur. Wykładowca przygotował dla nas także różne ciekawe zagadki matematyczne, z którymi poradziliśmy sobie bez problemu. 🙂

            Ten wyjazd, podobnie jak poprzednie, możemy uznać za bardzo pouczający i bogaty w nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą równie ciekawe oraz owocne. Już teraz matematyka nie wydaje się dla nas tak trudna, jak na początku.

 

[nggallery id=44]

 

Dodaj komentarz