XXVIII Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Ogólnopolski Sejmik Matematyków jest organizowany przez Pracownię Instytutu Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach i Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku odbył się już po raz dwudziesty ósmy. Wzięło w nim udział 105 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym pięć osób z naszej szkoły, z I klasy akademickiej.

Uczestnicy Sejmiku Matematycznego piszą pracę na jeden z podanych tematów. W tym roku były to m.in.: nierówności między średnimi liczbowymi, równania diofantyczne oraz liczby zespolone w geometrii. Jury Sejmiku, któremu przewodniczył prof. dr hab. Maciej Sablik zakwalifikowało do finału 19 prac oraz wyróżniło listami gratulacyjnymi 21 prac, w tym dwie uczniów naszej szkoły: Anny Niemiec za pracę „Nierówności między średnimi liczbowymi” oraz Kamila Cielenia na ten sam temat. Opiekunem jest p. mgr Katarzyna Trynkiewicz.

 

 

[nggallery id=43].

Dodaj komentarz