Spotkanie z Łukaszem Grassem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Grassem, dziennikarzem zaprzyjaźnionym z naszą szkołą, który już od kilku lat stara się wprowadzić naszą młodzież w arkana sztuki dziennikarstwa. Warsztaty odbędą się 12 lutego (sobota) o godzinie 9.00. Część pierwsza będzie poświęcona konstruowaniu informacji w radiu. Część druga – praktyczna polegać będzie na wcieleniu się w rolę dziennikarza prowadzącego program na żywo lub wejścia na antenę z miejsca niespodziewanego zdarzenia. Oprócz tego szlifować będziemy wymowę, styl wypowiedzi oraz omawiać najczęstsze wpadki dziennikarskie na antenie.

Łukasz Grass (ur. 20 lutego 1976 w Resku) – polski dziennikarz, od 2005 prezenter TVN24.

Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Łobzie i AWF w Poznaniu. Prowadzi serwisy informacyjne i magazyn Polska i świat (wraz z Anną Kalczyńską). Niegdyś również gospodarz programu Cały ten świat i Magazynu 24 godziny. Wcześniej był szefem redakcji komentarzy i reporterem politycznym radia TOK FM. Pracował także w Radiu Plus Poznań Poznań.

Od 1 marca 2011 r. zostanie drugim zastępcą redaktora naczelnego Radia Tok FM i szefem programów informacyjnych tej rozgłośni.

Otrzymał nagrodę Byk sukcesu 2005 w kategorii odkrycie roku.

Amatorsko trenuje triathlon. Ma żonę Annę i 2 córki Weronikę i Maję.

Brak możliwości komentowania.