„Ech, muzyka, muzyka.”

17.00. Piątek. Po kolejnym ciężkim tygodniu, wreszcie nadszedł wyczekiwany zarówno przez uczniów jaki i nauczycieli weekend.

Wszystkie jarosławskie szkoły puste i pozamykane na cztery spusty , odpoczywają przed kolejnym poniedziałkowym ,,natarciem’’ , wyjątkiem jest jednak rzęsiście oświetlony Kopernik. Co się tam dzieje?

Właśnie rozpoczyna się ,, Wieczorek muzyki romańskiej’’. Z głośników sączy się delikatna muzyka a na scenę wychodzą dwie konferansjerki.

Witają gości deklamacją wiersza Gałczyńskiego i informacjami o realiach włoskich i francuskich piosenek. Barwnie przedstawiają historię festiwalu w Sanremo, gdzie ,,cały świat ciągle odkrywa piękno włoskiego języka’’ i opowiadając o tajemnicach paryskich kabaretów i operetek.

Część oficjalną zamakają wyłonieniem jury, w skład którego wchodzą : P. Dyr. Zbigniew Tabor, P. Zofia Karwańska, P. Jolanta Bal , P. Stanisława Nowowiejska, a także młodziutka ochotniczka z publiczności.

Rozlegają się brawa, a my już na przepięknie udekorowanej scenie widzimy Karola Argasińskiego, który pozakonkursową piosenką ,,Mi monchera’’ pomaga nam zatonąć w wirze muzycznego zapomnienia.

Kolejna burza oklasków, a na estradzie stoi już Iwona Rogus, która wzięła na swoje ramiona niezwykle ciężki utwór Mirelle Mathiey ,, Santa Maria’’.

Z równie piękną piosenką zmierzył się Karol Argasiński, wykonując utwór Charlesa Aznawara ,, La Bohema’’ .

Po tym włoskim ,,hymnie’’, kolejna francuska odsłona . Monika Trojnar i jej interpretacja ,, Padam, padam’’.

Podczas tego wieczoru nie mogło zabraknąć utworów młodych piosenkarzy.

Tym razem wyzwanie podjęła Daria Jarosz, która zaprezentowała nam cały wachlarz swych możliwości śpiewając ,,I’en ai marre’’, a także tańcząc do stworzonej przez siebie choreografii. Na deser w włosko- francuskiej wersji ,, Vivo per Lei’’ Andrea Boccielliego. Kto śpiewa? Daniel Lipiec i Aleksandra Raczyńska.

Jednak ,, nic nie może, przecież wiecznie trwać’’, tak i ta podróż wgłąb najpiękniejszych włoskich i francuskich utworów musiała się zakończyć.

Jury przyznało nagrody, pierwsze miejsce otrzymała szkolna Edith Piaf – Monika Trojnar, na drugiej pozycji uplansowałą się Iwona Rogus , natomiast trzecie miejsce przypadło ex aequo Darii Jarosz i Karolowi Argasińskiemu.

Pierwszym miejscem doceniony został, także wieńczący imprezę duet.
[nggallery id=13]

Brak możliwości komentowania.