Wycieczka uczniów ze szkoły w Izraelu

Już po raz drugi mieliśmy okazję gościć naszych rówieśników z Izraela w ramach programu „Zachować pamięć- historia i kultura dwóch narodów”.

 

Program, podobnie jak w roku ubiegłym rozpoczął się od uroczystego przywitania gości przez Panią Dyrektor Marę Król. Jej słowa tłumaczyła nasza koleżanka ze szkoły, Joanna Świt. Opiekunem merytorycznym oraz głównym koordynatorem był prof. Jacek Sało, dzięki któremu całość przebiegała organizacyjnie bez zarzutu. Za oprawę artystyczną odpowiadała młodzież z Powiatowego Ogniska Baletowego, Ci młodzi ludzie odtworzyli nasze tradycyjne, narodowe tańce. Następnie soliści zaprezentowali wokalny popis, który bardzo przypadł do gustu izraelskiej młodzieży, komentującej później występy.

Po poczęstunku nastąpiły wspólne ćwiczenia językowe, mające na celu zapoznanie się gości i uczniów z naszej szkoły. Jak się później okazało, nawiązane w ten sposób nici sympatii przetrwały do dnia następnego.

W drugi dzień wizyty delegacje uczniów z naszej szkoły oraz wycieczka z Izraela spotkały się przed byłą synagogą, a obecnie budynkiem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Tam nasi goście modlili się pod przewodnictwem ich opiekuna, Davida Behrmana, który to, tłumacząc uczniom z naszej szkoły specyfikę ich modlitwy, przybliżył nieco religię judaistyczną.

Po zakończonej ceremonii nastąpił czas wolny, podczas którego goście wraz z naszymi kolegami i koleżankami udali się do popularnych w Jarosławiu miejsc, pokazując codzienność jarosławskich nastolatków, jak Galeria Grodzka czy kawiarnia Black Coffe.

Spotkanie było owocne dla każdej ze stron, młodzież nie wyklucza utrzymywania ze sobą kontaktów w przyszłości. Do zobaczenia za rok!

 
[nggallery id=30]

Brak możliwości komentowania.